0_Македонија.ПорталПолитика

Шаќири на средба во Форин офис со директорот на Канцеларијата за Европа и министрите за образование од Западен Балкан

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири денеска во Лондон оствари средба со Џулијан Брајтваит, генерален директор за Европа во Канцеларијата за надворешни работи, комонвелт и развој во Форин офис на Британската влада во Лондон и со министрите за образование од Западен Балкан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close