ОпштествоОпштински вестиСкопје

Шаќири: МИОА ќе и помогне на Општина Арачиново во процесот на дигитализација на услугите

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири денеска се сретна со новоизбраниот градоначалник на Арачиново, Ридван Ибраими со кого разговараше за можноста за соработка меѓу двете институции, особено на полето на дигитализацијата на Општината.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close