0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Шаќири: МИОА е главниот субјект во креирањето на политиките за е-владеење

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири денеска беше дел од работилницата „Дигитална трансформација, податоци и вештачка интелигенција во Западен Балкан“, чија цел е да го истражи влијанието на дигиталните технологии, податоците и вештачката интелигенција врз нашите општества.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close