0_Македонија.ПорталОпштество

Шаќири: Математичарот Амир е потврда дека на талентираните деца им треба лична волја за успех и посветени наставници

Младиот Амир покажа дека ниедна животна препрека не може да те спречи во желбата да успееш во тоа што го сакаш и во што ќе вложиш многу труд. Нам, како претставници на државата ни останува да го поддржиме во неговата лична борба за повисоко образование и остварување на потенцијалите, што несомнено ги поседува, истакна министерот за образование и наука Јетон Шаќири по средбата со Амир Дестанов од основното училиште „Браќа Рамиз Хамид“ и од Дневниот центар за деца од улица, кој освои награда на натпреварот „Кенгур“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close