0_Македонија.ПорталОпштество

Шаќири во Лондон се сретна со стипендисти на МОН кои студираат на престижни универзитети

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири во рамки на посетата на Лондон, каде се одржува Светскиот образовен форум, денеска се сретна со група студенти кои студираат на престижни британски високообразовни установи со финансиска поддршка на Министерството за образование и наука.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close