0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска – ССНМ: Да се подобри положбата на работниците во медиумите

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска имаше работен појадок со претставници на Сојузот на синдикатите на новинарите на Македонија (ССНМ), на кој се разговараше за унапредување на работничките права на медиумските работници во земјава.

Back to top button
Close
Close