0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Шахпаска: Со регулација на нестaндардните форми на вработување ќе создадеме нови работни места

Со новиот Закон за работни односи јасно се регулирани нестандардните форми на вработување, со што работните процеси ќе бидат прилагодени на новите потреби на пазарот на трудот. Правата на работниците ќе бидат целосно заштитени, истакна денеска министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска на работилницата „Валидација на нестандардни форми на вработувања во македонски контекст“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close