0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска: Со Истанбулската конвенција воспоставивме законска и институционална рамка за спречување и борба против насилството

Изминатиов период е воспоставена институционална и законска рамка за спречување и борба со насилството врз жените и семејното насилство согласно Акцискиот план, што претставува цврста основа и подготовка на системот за понатамошно исполнување на стандардите од Истанбулската конвенција, потенцираше министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close