Дописници МКДОпштински вести

Шахпаска: Продожуваме со зголемување на бројот на згрижувачки семејства

Продолжуваме и понатаму со имплементација на социјалната реформа за зголемување на бројот на згрижувачки семејства во државата, но и грижа за секој граѓанин, рече денеска министерката за труд и социјална политика по посетата на згрижувачко семејство во Радовиш, во домот на Наталија Гура, која моментно згрижува две деца на 5 и 6 годишна возраст, брат и сестра.

Back to top button
Close
Close