0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидео изјаваОпштество

Шахпаска: Предлог-граѓанскиот буџет на МТСП за 2022 година изнесува 50,6 милијарди денари

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска го претстави Предлог-граѓанскиот буџет на ресорното министерство за 2022 година, кој изнесува 50,6 милијарди денари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close