0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска: Постигнавме многу, на недела неработен ден и на апликацијата за слепи лица сум особено горда

Министерството за труд и социјална политика е ресор со многубројни предизвици, кои пандемијата на Ковид-19 ги направи уште поголеми и токму затоа мојата одговорност беше уште поголема да се одговори на предизвиците и на вистинскиот начин и навреме да се адресираат потребите на граѓаните, оцени министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во своето обраќање преку социјалните мрежи, сублимирајќи дел од проектите од својот мандат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close