0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Шахпаска на конференција „Промовирање на добро владеење и зајакнување на Ромите на локално ниво“

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска ќе се обрати на конференцијата за втората фаза на заедничката програма на Совет на Европа и Европска Унија- РОМАКТЕД „Промовирање на добро владеење и зајакнување на Ромите на локално ниво“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close