0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска: Комплетно го ревидираме правилникот за нормативи и стандарди за исхрана во градинките

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска на денешниот онлајн состанок со претставниците на Данската администрација за ветеринарство и храна, на Ново Нордиск, УНИЦЕФ и со Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот на Стево Пендаровски, потенцираше дека е почнат процесот на ревидирање на правилникот за нормативи и стандарди за исхрана во градинките.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close