0_Македонија.ПорталОпштество

Шахпаска – Ди Џовани: Воспоставување на нов центар за деца со аутизам е врвен приоритет

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска одржа средба со претставничката на УНИЦЕФ во земјава, Патриција Ди Џовани. На средбата дискутирале за можна соработка во процесот на отворање нов Дневен центар за деца со аутизам, за којшто Министерството веќе обезбеди простор во Скопје.

Back to top button
Close
Close