Општество

Шахпаска: Градинките се безбедни, 74 проценти од вработените се вакцинирани

Во делот на безбедноста на градинките покажавме дека нема хоризонтална трасмисија, значи состојбата е стабилна, 74 проценти од вработените во градинките се вакцинирани, тоа дава сигурност кај родителите. Ќе ги следиме упатствата на здравствените власти, па дури и странски инструкции и ако е потребна вакцинација тогаш ќе ја испочитуваме оваа одлука, а тоа зависи дали вакцината ќе биде задолжителна, како и за другите вакцини кои се потребни за запишување во градинките, рече денеска министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close