0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Шаховските селекции ги почнаа подготовките за Олимпијадата во Индија

Македонските шаховски репрезентации во женска и машка конкуренција од вчера се во хотелот „Скардус“ на Попова Шапка на првата фаза од подготовките за претстојната Олимпијада во индискиот град Ченаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close