БалканДописници Свет

Шаламанов: Мобилизацијата во Русија е директна закана за националната безбедност на Бугарија

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија и поранешен пратеник од „Демократска Бугарија“, Велизар Шаламанов изјави за НОВА дека она што се случува во Русија и делумната воена мобилизација најавена од претседателот Владимир Путин е директна закана за националната безбедност на Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close