0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталДописници СветИнтервјуМакедонија.СлајдерПолитика

Шада Ислам за МИА: Време е за тешка но искрена дебата меѓу ЕУ и Западниот Балкан

Шада Ислам, една од највлијателните жени во бриселските кругови и долгогодишна експертка за надворешна политика на ЕУ во разговор за МИА се осврнува на посетата на претседателката на Европската Комисија на Западен Балкан, иднината на проширувањето и големите предизвици пред кои е исправена Европската Комисија.

Back to top button
Close
Close