0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталАнализаМИА ИстражуваОпштество

Човечкото невнимание причина за 95 проценти од пожарите, ризик се и високите температури

Пожарите се причина поради која секоја година светот губи шуми, човечки животи, и се соочува со материјални штети. Високите температури секое лето ги навестуваат „беснеењата“ на огнените стихии и го наметнуваат прашањето за подготвеноста на институциите да се соочат со нив. Несомнено пожарите се проблем и за развиените земји, но се особено предизвик за земјите во развој како што е Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close