0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Членови на ДУИ обвинуваат дека во партијата нема дебата и политичкото одлучување станало индивидуално

Членови на ДУИ во соопштение испратено до јавноста обвинуваат дека во партијата речиси две години не постојат и не се формираат статутарните партиски тела и дека политичкото одлучување, како што велат, станало индивидуално.  Во писмото, потпишано од повеќемина членови меѓу кои и Изет Меџити, Висар Ганиу, Невзат Бејта, Блерим Беџети, се бара внатрепартиска дебата за да се надмине состојбата и го повикуваат лидерот на партијата Али Ахмети да го искористи својот политички и статутарен авторитет за да се најде решение за зачувување на партиското единство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close