0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Чисекеди на самитот COP26 побара 12, 5 милијарди долари за Африка да се соочи со климатските промени

-Ова е почетната точка, а не плафонот и ќе придонесе за градење доверба, рече шефот на Африканската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close