0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Чешкиот претседател Земан замина дома по повеќе од шест недели во болница

Земан (77) на 10 октомври итно беше пренесен на Одделот за интензивна нега во воената болница поради сериозно нарушеното здравје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close