ЕвропаСвет.Слајдер

Чешкиот премиер Бабиш тврди дека оди во опозиција

Чешкиот премиер Андреј Бабиш денеска изјави дека оди во опозиција и дека нема да прифати евентуален мандат за формирање нова влада доколку му го понуди претседателот Милош Земан, кој во моментов е на болничко лекување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close