ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Чешка застарениот советски противоздушен систем ќе го замени со израелски „Спајдер“

Чешкиот министер за одбрана. Љубомир Метнер, изјави дека вредноста на договорот за набавка на опремата од израелската државна компанија „Рафаел“ изнесува околу 540 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close