ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Чешка од Германија добива 15 тенкови „Леопард 2А4“

Чешка од Германија ќе добие 15 тенкови „Леопард 2А4“, а предвидено е и да почнат преговори за набавка на уште 50 тенкови Леопард 2А7 плус во следните години, изјави денеска чешката министерка за одбрана Јана Черночова

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close