СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Четити лица загинаа во бомбашки напад врз возило на пакистанските безбедносни сили

Нападот се случи во Баџур, на пакистанската граница со Авганистан, област што до пред неколку години беше база на пакистанските талибанци. Војската тогаш рече дека го исчистила регионот од бунтовниците, но насилството продолжи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close