ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Четири лица загинаа во невреме со урагански ветар во Полска

Невремето беше страшно, го скрши лимот од покривот и го фрли од едната страна на куќата на другата, изјави Кшиштоф Колчински за ТВН24, чија куќа во Машковице, во центарот на земјата, е сериозно оштетена во невремето.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close