0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Четири деца загинаа во потонатиот чамец со бегалци и мигранти во близина на грчкиот остров Хиос

Четири деца на возраст од три до 14 години загинаа откако потона чамец со бегалци и мигранти, во морскиот дел, југоисточно од островот Хиос, едно лице се води за исчезнато, а 22 се спасени, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close