БалканБалкан.ПорталДописници СветМИА ИстражуваСторија

Четири години од катастрофалните пожари во Грција со 102 жртви за само неколку часа

Приморската населба Мати, на само 30 километри од центарот на Атина, што важеше за едно од омилените летувалишта на Атињаните, но и на туристите, по 2018 година веројатно засекогаш ќе биде асоцијација на голема трагедија, по катастрофалните пожари во кои за само неколку часа беа загубени 102 човечки животи, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close