0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Четиринаесет општини добија нови противпожарни возила

Во рамки на настанот под слоганот „Цивилната заштита помеѓу институциите и граѓаните“, во организација на Дирекцијата за заштита и спасување денеска беше извршено примопредавање на противпожарни возила и опрема за 14 општини. На паркингот во спротскиот центар „Борис Трајковски“ – Скопје граѓаните можеа одблиску да се запознаат со опремата за заштита и спасување на ДЗС и опремата на другите учесници на настанот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close