ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Четврти круг од изборите за претседател на Италија

Италијанскиот блок од левиот центар, во кој се Демократската партија, Движењето пет ѕвезди и Слободна и еднаква Италија, денеска ќе стави празни гласачки ливчиња во гласачките кутии, како дел од четвртиот круг од претседателските избори, се наведува во заедничката изјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close