0_Спорт.ПорталДописници МКДКошаркаОпштински вести

Четврта прволигашка победа во Б-лигата за кошаркарките на „Патриот 2016“

Женскиот кошаркарски клуб „Патриот 2016“ ја забележа четвртата победа во Првата Б-лига, откако со убедливи 64:38 денес во Делчево славеше над екипата на Шкупи. По завршувањето на натпреварот, тренерот на домашната екипа Љупчо Петровски истакна дека клучот за новата победа на делчевки бил во цврстата одбрана под кошевите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close