0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Четворица доскорешни министри побарале апанажа, на еден веќе му е одобрена

Барање за апанажа до Собранието досега доставиле доскорешните вицепремиер за европски прашања Никола Димитров, министерка за образование Мила Царовска, и министерка за одбрана Радмила Шекеринска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close