0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Честитка од Џафери по повод 24 Мај – Денот на Свети Кирил и Методиј

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери упати честитка по повод денешниот празник – 24 Мај, Денот на сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, искажувајќи верба дека дека и патот на нашата земја ќе биде светол како што е и нивното дело.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close