0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Честитка од Џафери по повод еврејскиот празник Јом Купур

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија денеска упати честитка по повод големиот еврејски празник - Јом Кипур. Еврејската заедница, пишува Џафери во честитката, е ценет и почитуван дел на нашата повеќе етничка заедница која е сплет на култури, јазици, вери и посебности и тоа што сме свртени едни кон други во добро и во зло, е од непроценлива важност за подобро взаемно разбирање и почит.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close