0_Македонија.ПорталПолитика

Честитка од Џафери по повод албанскиот национален празник 28 Ноември – Денот на знамето

Претседателот на Собранието Талат Џафери по повод албанскиот национален празник 28 Ноември - Денот на знамето, упати честитка до припадниците на албанската заедница во Република Северна Македонија, со желба празникот да го поминат во свечена атмосфера во топлиот семеен круг, каде и да се наоѓаат низ светот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close