Политички партии

Честитка од СПМ по повод празникот Св. Климент Охридски

Во свое и во име на Социјалистичката партија на Македонија со особено внимание до сите македонци, православни христијани, членовите на Светиот Архиерејски Синод и свештенството на Македонската Православна Црква–Охридска Архиепископија упатувам најискрени честитки по повод големиот христијански празник – Свети Климент Охридски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close