0_Македонија.ПорталОпштество

Честитка од Советот на амбасадори по повод одлуката на СПЦ за прифаќање на автокефалноста на МПЦ-ОА

Советот на амбасадори упати честитка до граѓаните по повод одлуката на Српската Православна Црква за прифаќање на афтокефалноста на Македонската Православна Црква-Охридска Архиепископија и по повод 24 Мај - Денот на сесловенските просветители.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close