Политички партии

Честитка од претседателот на ДУИ Ахмети за новиот владин кабинет на Еди рама

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), г. Али Ахмети му честита на новиот владин кабинет на албанскиот премиер Еди Рама по положувањето на заклетвата во претседателство.

Back to top button
Close
Close