0_Македонија.ПорталОпштество

Честитка од директорот на КОВЗРГ, Сотировски до г.г. Стефан по повод празникот Св.Климент Охридски

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи Даријан Сотировски по повод празникот Св.Климент Охридски упати честитка до архиепископот охридски и македонски и на Јустинијана Прва г.г. Стефан, до членовите на Светиот Архиерејски Синод на Македонската православна црква - Охридска Архиепископија , до целиот клир и верниот македонски народ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close