Политички партии

Честитка на генералниот секретар на СДСМ Зечевиќ за Свети Сава: Заедно да го сочуваме богатството на различните култури

Генералниот секретар на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Миле Зечевиќ по повод празникот Свети Сава, упати честитка до сите припадници на српската заедница во земјава и до сите православни христијани кои го слават денешниот празник.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close