0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Челниците на Парламентот на БиХ бараат итна реакција од САД и ЕУ поради кризата во земјата

Претседателите на двата дома на парламентот на Босна и Херцеговина денеска во заедничко писмо упатено до телата на ЕУ, Советот на Европа и САД побараа помош и решителна акција од меѓународната заедница за да се запре спроведувањето на сецесионистичките планови најавени од членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close