0_Магазин.ПорталЗанимливостиМагазин

Часовникот на Хитлер продаден на аукција во САД за 1,1 милион долари

Аукциската куќа „Alexander Historical Auctions“ од Чесапик Сити, Мериленд часовникот го процени на вредност меѓу два и четири милиони долари, со образложение дека станува збор за „остаток од Втората светска војна со историски размери“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close