БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Чадеж: Отворен Балкан донесе нова доверба меѓу лидерите во регионот

-Кога го гледаме односот на ЕУ кон регионот и регионот кон Унијата, гледаме дека проблемите на Белград, Тирана и Скопје со Брисел не се разликуваат многу. Она што е навистина важно е ЕУ да го гледа регионот на нов начин, како и кој пристап може да се промени во однос на она што го имавме во изминатите 30 години, рече Чадеж за РТС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close