0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Чавушоглу: Легитимна е загриженоста на Турција за приемот на Финска и Шведска во НАТО

Во кусите забелешки пред средбата со американскиот колега Ентони Блинкен во Њујорк, Чавушоглу повтори дека Анкара ги разбира безбедносните грижи на Шведска и Финска, но исто така нагласи дека треба да се решат грижите на Турција, пренесуваат британските медиуми

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close