Дописници МКДОпштински вести

ЦЈЗ Тетово: Водата за пиење безбедна за употреба

Водата за пиење во Тетово е безбедна за пиење, информираа од Центарот за јавно здравје Тетово по завршување на комплетните анализи и испитувања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close