0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

ЦУК: Ризична зона на Матка, граѓаните да не се движат под карпата на десниот брег

Граѓаните да не се движат на местото под карпата на брегот на десната страна на речното (езерското) корито на Матка. Зоната е ризична и ќе биде обележана, но ќе се ограничи и движењето, соопшти Ценарот за управување со кризи (ЦУК).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close