0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

ЦУК: До овој момент нема активни пожари

Пожарот во атарот на село Дебреште со кој беше зафатена површина од околу четири хектари сува трева е изгаснат во 16:45 часот. Според ЦУК, во гаснењето биле ангажирани шест пожарникари со едно противпожарно и едно теренско возило, четири вработени од ЕЛС Долнени, двајца полицајци од Полициската станица Ропотово и четири лица од месното население кои со два трактора вршеле заорување на земјиштето за да не се прошири пожарот кон околните куќи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close