0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

ЦУК: Активен пожар во месноста Раштански лозја, изгаснати пет низ државата

Се уште е активен пожарот во месноста Раштански лозја, крај Скопје, а изгаснати се пет пожари на територија на цела држава, информира вечерва Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close