СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Црноморската флота го следи движењето на американскиот разурнувач

Американскиот разурнувач „Портер“ вооружен со крстосувачки ракети вплови во Црното Море, пренесуваат странските агенции.

Back to top button
Close
Close